Počasí Karlovy Vary °C,

            

Hotel

Hotel Eliška se nachází v romantickém prostředí prestižní lázeňské zóny Karlových Varů. Komorní atmosféra a nejvyšší úroveň služeb našeho hotelu udělá Váš pobyt výjimečným a jedinečným. Zakládáme si na individuálním přístupu ke každému klientovi.

V bezprostřední blízkosti hotelu se nachází pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla, ve kterém jsou unikátní ikony a obrazy darované chrámu na konci 19. století. návštěvníky z Ruska. Ze všech oken našeho hotelu budete mít pěkný výhled na nejkrásnější místa v Karlových Varech. Všechny léčebné prameny nezbytné pro lázeňskou léčbu se nachází 7 minut chůze od našeho hotelu. Věříme, že Vám naše služby a ochotný personál zpříjemní celý Váš pobyt.

Lázně Karlovy Vary

Historie Karlových Varů, jak již název napovídá, vděčí za své založení římským císařem a Českým králem Karlem IV. Podle známé legendy, bylo město založeno ve 14. století. po objevení horkých pramenů s zázračnými léčivými účinky.

Světoznámé lázeňské město Karlovy Vary v 17. století začali navštěvovat bohatí aristokraté ze Saska, Polska a carského Ruska. Mezi nejvýznamnější a vážené hosty na začátku 18. století byl bezesporu car Petr Veliký, který navštívil Karlovy Vary dvakrát.

Sláva lázeňského města Karlových Varů rostla každým rokem. Koncem 18. a začátkem 19. století se vyznačuje především velkou převahou zahraničních návštěvníků. Karlovy Vary se staly známým evropským kulturním a světovým městem. Navštívili ho významné osoby jako Goethe, Schiller, Beethoven, Chopen, Paganini a mnoho dalších významných osobností své doby.

V 19. století Karlovy Vary získali svůj moderním vzhled a začala tak nová éra ve své historii. Krátce před První světovou válkou byly Karlovy Vary na vrcholu své slávy. Každý rok se zde léčilo více než 70.000 pacientů. Válka významně zpomalila rozvoj lázeňství ve městě. Po válce Karlovy Vary ještě po dlouhou dobu neměli takovou návštěvnost jako předtím.

Po První světové válce přišla Velká hospodářská krize a začala Druhá světová válka, tzv. normalizace, kterou nahradilo Pražské jaro. Není divu, že lázeňský život v Karlových Varech strnul na dlouhou dobu. Ve 2. polovině 20. století pokračoval rozvoj města v duchu socialistického realismu.

Po sametové revoluci (1989), Karlovarské lázně začaly postupně obnovovat svojí dřívější slávu. Lázeňská léčba byla obohacena mnoha moderními lázeňskými procedurami, hotely a cenné architektonické památky byly rekonstruovány a v Karlových Varech opět dosáhly přílivu turistů a pacientů z celého světa.

Ve 21. století Karlovy Vary vděčí za svůj světový věhlas a slávu, především důležitému místnímu přírodnímu bohatství - minerálním pramenům, které jsou již 650 let bohatým přínosem pro lidské zdraví.

Karlovy Vary se nachází v jedinečném přírodním prostředí vhodným pro lázeňské léčby v podobě četných minerálních pramenů, vyvěrající na povrch z hlubin 2500 m v geologického zlomu. Prameny mají teplotu od 30 do 72 ° C. Pro lázeňskou léčbu v Karlových Varech se používá hlavně voda z 12 termálních pramenů. Jednotlivé prameny jsou odlišné od sebe navzájem teplotou a koncentrací rozpuštěného CO2 ( oxidu uhličitého ). Minerální složení pramenů a jejich léčivá síla se po celá staletí lékařské praxe nezměnila.

Fotografie